Bel Fıtığı Hastaları Dikkat

Dr.Mustafa Eraslan’dan Belfıtığı Tavsiyeleri

Bitklerle tadevi uzmanı Dr.Mustafa Eraslan toplum içinde görülme sıklığı en fazla olan hastalıklardan bir tanesi olan belfıtığı hakkında açıklamada bulundu.

Dr.Mustafa Eraslan konu hakkında şunları belirtti.
“Halk arasında belfıtığı bilinen hastalık tıp dilinde disk hernisi dir. Belli bir yaştan sonra hem kadınlarda hem erkeklerde her iki cinste de sıkça görüldüğünü;. çok uzun boylular, ağır işlerde çalışanlar, ağır kaldıranlar, sürekli ayakta kalanlar, sürekli masabaşında çalışanlar, çok yoğun stres altındaki insanlarda belfıtığının görülme olasılığı yüksek olduğunu belirtti.
Doğada her türlü hastalığın çaresi olduğunu belirten Dr.Mustafa Eraslan doğru seçilen bitkiler, doğru şekilde kullanılırsa ve ölçüsünde kullanırsa tedavide mucizevi sonuçlar yaratacağını sözlerine ekledi.
Belfitiğı hastalarına Zerdeçal ve ceviz yaprağı çayı önerdi. Aktardan edinebilecekleri bu iki bitkinin çayı ile fayda görebileceklerini belirten Dr.Mustafa Eraslan’ın belfıtığı hastalarına çay tarifi şöyledir;
2-3 gram Zerdeçal ile 1 gr kadar öğütülmüş ceviz yaprağını kayamış suya ilave ediniz ve ağzıkapalı olarak 15 dakika bekletip süzerek içebilirsiniz. Günde 2-3 kere tüketmenizi tavsiye eden Dr.Mustafa Eraslan hastaların ağır kaldırmamalarını, ani hareketler yapmamalarını, doğru oturmayı ve doğru hareket etmeyi alışkanlık haline getirmelerini önerdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp Soru Sor